Border collie - literatura

NASZA BIBLIOTEKA O BORDER COLLIE:


Understanding & Handling Dog Agression
Barbara Sykes

Książka traktująca o agresji wśród border collie. Podręcznik zachowań i resocjalizacji psów agresywnych z praktycznymi wskazówkami jak radzić sobie z tego typu zachowaniami.

Training The Sheep Dog by Thomas Longton and Barbara Sykes
O historii psów border collie, wyborze szczeniaka, treningach oraz zawodach pasterskich. Jest dobrze ilustrowana z mnóstwem ciekawego materiału.
Angie Driscoll
3260 The World of Sheepdogs by
Wspaniały album psów pasterskich. Piękne zdjęcia, rodowody i wiadomości o konkretnym psie. Wiele cenionych reproduktorów i suk hodowlanych. Psy stricte pracujące, pasterskie. Jesteśmy bardzo zadowolone z tej książki w naszej bibliotece.
Austin Bennett
'One Man's Way...the interviews'
Bardzo ciekawa pozycja i każdy, kogo interesuje pasterstwo powinien mieć ją w swoich zbiorach. Książka jest wywiadem z wieloma znanymi postaciami pasterstwa, z wieloma światowej sławy pasterzami. Jest bardzo wartościowa. Polecamy!
H.Glyn Jones with Barbara C. Collins
'A Way of Life'
Jest to jedna z naszych ulubionych książek. Nasza wiedza o borderach, została dużo bardziej poszerzona dzięki tej książce. Jesteśmy fankami Glyna Jonesa i jego rady są dla nas bardzo cenne. Oto fragment tej książki:
" Kiedykolwiek myślę o trenowaniu psów , zawsze wspominam Hempa 36879 , dużego psa z ogromnymi , naturalnymi zdolnościami , wychodowanego przez A.J. Beven z jego suki Mist 19773 i Buffa 23069 . Kiedy rozpocząłem trening z hempem , postanowiłem być jego panem , przyjacielem , jego uszami i oczyma . I szło nam wspaniale . Hemp miał znaczny potencjał i żył aby pracowac. Uczył się bardzo szybko i wkrótce stał się bardzo użytecznym psem na farmie. Koniec końców byliśmy reprezentantami Walii na International Trials w Towyn w 1968 roku gdzie wygraliśmy Farmers Chanpionship . To oznaczało , ze zdobyliśmy kwalifikacje na dzien finałowy Supreme Champonship .I to był dzien kiedy uświadomiłem sobie , że popełniłem ogromny błąd . Niezbędnym jest aby nie tylko mieć psa który słucha i wykonuje twoje polecenia ale jest zdolny urzyc swojego mózgu i wykonac pewne zadania samodzielnie , na własną "rękę" . Uczyłem Hempa aby polegał jedynie na moich komendach i nie myślał samodzielnie. I tego własnie dnia uzmysłowiłem sobie że go zepsułem i o nie była wina psa . Wina była tylko i wyłącznie moja. Otrzymałem pożyteczną lekcję. "
Alison Hornsby
THE ULTIMATE BORDER COLLIE
Howell Book House 1998r.
Bardzo ładnie wydana książka - kompedium o rasie Border Collie. Nie widziałam w Polsce tak dobrze zrobionej książki o jakiejkolwiek rasie. Jest tu bardzo dużo informacji, o psach z linii wystawowych i pracujących, są psy, które są opisywane przrez różnych sędziow, nauka wystawiania rasy i wogóle świetna ksiązka...:-)))
BY MARJORIE QUARTON
THE WORKING BORDER COLLIE
ASPCA 1995r.
Bardzo ładnie wydana, masa informacji i przede wszystkim specjalistycznych. Bardzo polecam dla miłośników Border Collie
Ursula Bir
Border Collie
AWM 2004
Dość cienka, broszurka, dużo ładnych zdjęć, kredowy papier. Treści nie za dużo, ale zawsze to coś po polsku o borderach.
Ewelina Budek
BORDER COLLIE
Hobby 2007r.
Kolejna książka o border collie w języku polskim. I pierwsza, która tak obszernie potraktowała o tej rasie. Bardzo się cieszę, że powstała. Autorka zawarła w opracowaniu, jak na tak skromne doświadczenia z rasą, dość sporo informacji . Książka ma wiele ilustracji.
Anna i Mirosław Redliccy
BRYTYJSKIE PSY PASTERSKIE
Mako Press 2000r.
Świetna książka o naszych pastuchach, a właściwie nie naszych bo brytyjskich;-) Bardzo polecam, jak z resztą prawie wszystkie książki Państwa Redlickich.
 
Magdalena Michalska
+48 792 737 176

Piotr Michalski
+48 792 246 076

Kontakt meilowy:
psiejstwo@gmail.com

KIELNO/koło Gdyni - POLAND