Whip

  

 

 

Opis charakteru Whipa, napisany przez jego ukochaną Panią:

 

Długo zastanawiałam się, w jaki sposób opisać Whipa, tak, aby nie brzmiało to jak wyidealizowany portret zakochanej i nieobiektywnej pańci ;) Tylko jak nie pisać o ideale skoro TEN pies jest dla mnie IDEALNY.

Odebrałam go, kiedy miał 7 tyg. Był małą czekoladową kulką, która po dobie reagowała na swoje imię i przynosiła wszystko, co wypadnie mi z rąk. Od początku zakochany w ludziach i psach. Wiecznie radosny i cieszący się życiem…ale, ale, żeby nie było, że wszystko było taką bajką-do 6 miesiąca musieliśmy wspólnie wypracować wzajemny szacunek i chęć współpracy ( 3 miesięczny papiś siusiał jak dorosły samiec a w wieku 4-5 miesięcy w głowie pojawiły się suczki ;/).

Whip był psem bardzo niezależnym, analizującym i niepodążającym ślepo za człowiekiem.

Pamiętam jak w hodowli, razem z rodzeństwem mieli do pokonania 3 schodki, aby zejść do ogrodu. Rodzeństwo leciało przez schodki jak najszybciej się da, potykając się i nie zwracając uwagi na przeszkody, ale nie On….poczekał, aż reszta „przeleciała” i wtedy Whip, mistrz opanowania, łapa po łapie bez przewrotek pokonał te 3 schodki. Byłam oczarowana myśleniem i spokojem tego psa.

Dziś sporo zostało z tego szczeniaka, ale zmieniła się jedna ważna rzecz, jesteśmy prawdziwym TEAMEM i wiem, że Whip jest psem, który skoczy za mną w ogień!

 

Podsumowując, Whip:

- kocha ludzi

- pies jednego pana (zniesie wszystko, ale ważne żebym była obok. Niechętnie pracujący z innymi osobami, wtedy pracuje na 50 % swoich możliwości)

- obojętny lub przyjacielski w stosunku do psów (ładnie czyta sygnały, nie jest samcem alfa)

- NIE ZAGANIA: samochodów, rowerów, biegaczy, dzieci i zwierzyny (leśnej, domowej;))

- NIE SZCZEKA!! ( podczas pracy, nie reaguje na domofon i dzwonek do drzwi)

-nie jest psem pilnującym swoich zabawek, plecaka itp.

-energiczny, szybki i posiadający bardzo ładny wyraz podczas pracy

- w domu spokojny, wyciszony, krótko mówiąc ŚPI!

- bardzo dobra świadomość ciała

- doskonały aport (nie podgryza koziołka)

- motywuje się zarówno jedzeniem jak i zabawką

- próbował swoich sił w: ratownictwie i agillity ( w obu dyscyplinach zapowiadał się bardzo dobrze)

- frisbee: kocha dekle, ale nie jest to pies, który ma naturalny ładny skok do dysków

- uwielbia wodę i aportowanie z niej różnych przedmiotów

Wady (choć to zależy, kto co preferuje):

- nie jest to bardzo mocny psychicznie pies, tzw. BETON. Whip szybko reaguje na korekty, wystarczy stanowczym głosem powiedzieć „oj” lub się na niego popatrzeć wymownie i On już wie, co było nie tak i żeby więcej tak nie robić

-jest to pies, który pięknie czyta człowieka i na prawdę nie trzeba a nawet nie powinno się zbyt mocno na nim „wyżywać” itp. Proszę mnie dobrze zrozumieć, Whip nie boi się, tylko nie jest to pies, który z przymusu będzie pracować. Jeżeli kogoś kocha i szanuje, wtedy zrobi dla tej osoby wszystko.

 

 

 

 
 
Magdalena Michalska
+48 792 737 176

Piotr Michalski
+48 792 246 076

Kontakt meilowy:
psiejstwo@gmail.com

KIELNO/koło Gdyni - POLAND