Yoda

Psi emeryci / Retired » Yoda

  • 6 lat / 6 years old
    6 lat / 6 years old

Legendary Stardust PURE MIND


hodowca/ breeder: M.Michalska,
D. Kotowska  - Symes
ur. 25.01.2010


2 x Zwycięzca Młodzieży/ 2x Junior Winner
CWC, Res.CACIB/ CAC Res. CACIB


Wyniki badań/ test results:

HD A, ED 0/0
CEA DNA NORMAL ( by parentage )
TNS DNA NORMAL
CEA,KAT,PRA - wolna/free
Glaucoma - wolna/free


Wysokość/high: 50cm
Waga/ Weight: 19-20kg

Reakcja na strzał: bez reakcji  
reaction to the shots: no reaction

 

Yoda - to pies, na którego czekałam dwa lata. Odkąd było wiadomo, że będziemy miały owce, że będziemy mogły mieć więcej psów. Czekałam...
Nie wiedziałam skąd będze Yoda. Imie na tego psa czekało dwa lata. Miało to być tak, że jak ją zobaczę, to będę wiedziała - to ona! I tak się stało. Yoda stała się Yodą jak miała 3 tygodnie. :) To pies, który bardzo, bardzo mi odpowiada. Ma twardy, zdecydowany charakter. Potrafi już teraz zdecydowanie powiedziec czego chce. Nie boi się zupełnie niczego. Spadające metalowe miski, huki, ryki traktora, biegnące konie, warczące psy - to wszystko dla Yody znaczy tyle co powietrze. To suka, która kroczy ciągle z podniesionym ogonem (o zgrozo ;)), zadartym noskiem i uśmiechniętym ryjkiem :)
Yoda jest córką mojego Frisco i Polly.

Odziedziczyła po nich to, co bardzo chciałam aby odziedziczyła.
Niesamowite jest to, że wydaje mi się, jakbym znała się z nią od lat. Mamy bardzo duży związek. Patrzę w te jej kochane oczy i widzę wielkie zaufanie i oddanie.
Bardzo chciałabym aby Yoda była najszczęśliwszym psem na świecie. Bardzo chciałabym, aby była zadowolona ze mnie tak samo mocno, jak ja jestem zadowolona z niej. Chciałabym móc jej dać choć odrobinę tego co ona mi daje.
Frisiu i Polly, dziekuję Wam za spełnienie moich marzeń o Yodzie. Jesteście wspaniałymi psami.

Yoda jest bardzo zrównoważoną, silną psychicznie i odporną na stres suką. Pracuje przy owcach. Pracuje w trudnej i wymagającej dużej odporności psychicznej, pracy z psami agresywnymi i z zaburzeniami zachowania. Pomaga im w naprawie ich zachowania. To jeden z najlepszych moich psów serwisowych w tego typu pracy.
 

Yoda ma fantastyczną psychikę. Nie boi się absolutnie niczego. Jest bardzo wierna, bardzo uczuciowa. Kocha dzieci i ludzi. Nie ma problemów z innymi psami. W domu jest psem zupełnie bezproblemowym. Ma wyłącznik i potrafi grzecznie odpoczywać. Nie zagania samochodów, nie pasie piłek. Jest psem, który zawsze chętnie pracuje i robi wszystko na co akurat przyjdzie mi ochota. Lubi pływać, uwielbia skakać do wody i robi to bardzo spektakularnie ;)
Yoda jest psem, który zawsze jest dla mnie oparciem. To ona zawsze jest zdrowa, zawsze wesoła i zawsze mogę na nią liczyć. Dziękuję Ci kochany mój łobuzie. Jesteś najlepsza!

Jest dobrą matką, przekazuje swoim dzieciom stabilne cechy charakteru i brak lęków. Szczeniaki po Yodzie są twarde i dość odporne na stres. Mają zdecydowane charaktery. Nie nadają się na psy, które siedzą na kanapie. Yoda przekazuje dzieciom temperament do pracy i sportu.
 Yoda - is the dog that I have been waiting for 2 years. From the moment that I knew that we were going to have some sheep in the field, from the moment I knew we could take more dogs.

And I waited.I didn't know where Yoda was going to come from. The name Yoda has been waiting for 2 years. I was meant to be such that when I saw her I would know she was the right one! And that's what happened. Yoda became Yoda when she was only 3 weeks old. This was a dog that suited perfectly. She has a tough, independent and decisive character. She already knows what she wants and is capable of showing it. She's not afraid of anything. A metal dish crashes to the ground, a tractor growls around the field, a lone horse is running in the field, a pack of dogs is barking. She just ignores it!. This bitch running around with tail held high (not great, but we'll live with it), an upturned nose to the world and a smile on her face!
Yoda is the daughter of my Frisco and Polly. I inherited from them what I really wanted.

The amazing thing is that it's though we have known each other for years. We have a great connection. I look into her loving eyes and see a huge amount of trust and devotion. I really want Yoda to be the happiest dog in the world. I want her to be as happy with me as I am with her. I would like to give her back even a small portion of what she gives me. Frisco and Polly, thank you very much for fulfilling my dreams. You are wonderful dogs.

Yoda is well balanced, mentally strong and resistant to stress. She works well with sheep. She works well in difficult environments, requiring a strong attitude, for example with aggressive dogs and dogs with behavioural disorders. She helps me in shaping their behaviour. In this respect she is one of the best service dogs I own.


Yoda has a fantastic temperament. She is not afraid of anything. She is faithful and trustworthy. She loves adults and children. She has no problem with other dogs. At home she is no problem whatsoever, she knows how to relax.She doesn't chase cars or chase balls. She is always ready to work and puts her mind to whatever I ask of her. She loves to swim and dives spectacularly!
 

Yoda is a dog that is always a great support for me, always healthy, always happy and I can always rely on her.
Yoda, my darling little rascal! - You're the best!
Yoda is a great mum, passing on to her kids her stable character traits and her fearlessness. Yoda's pups are strong and pretty stress resistant. They have their own characters, these are not sofa dogs! Yoda has passed on her passion for work and sport.

 

 

 

 

 

 

I miot Yody / Yoda's first litter

 

W kwietniu 2012roku Yoda dała nam pierwszy miot, z którego zostawiliśmy psa do hodowli.
Był to miot po wybitnym psie pasterskim w rękach Serga van der Zweep. /
In April 2012, Yoda gave birth to the first litter from which we chose a stud dog for our kennel
The litter was sired by Gary ISDS 308277 a fantastic working border collie from the kennel of Serge Van der Zweep
Winner Swiss Open 2011
Winner Swiss Open 2012
GARY ISDS 308277

urodziło się 7 bardzo dobrych, zdrowych szczeniąt. Więcej o tym miocie możesz przeczytać/ born seven, very good, healthy puppies. More about this litter you can read tu/here

  


II miot Yody / Yoda's second litter

1 lipca 2013 urodził się drugi miot Yody. Po wspaniałym psie paserskim MAC vom Dänischen Wohld (ISDS 286113) trenowanym i hodowanym przez Andrea Husman i jej męża Freddy Potz
z tego skojarzenia urodziło się 6 szczeniąt, które możesz zobaczyć tu


 

III miot Yody / Yoda's third litter

14 lipca 2014 roku urodził się trzeci miot Yody. Był to miot po naszym wspaniałym imporcie z Walii, wyhodowanym u L.Nigel Watkins - PERFECT SAM ISDS 314142
Urodziło się 5 szczeniąt 
możesz je obejrzeć klikając TU


IV miot Yody / Yoda's fourth litter 

6 sierpnia 2015r. Yoda dała nam swój czwarty miot. Pokryliśmy ją psem ratowniczym i sportowym ze starych kontynentalnych linii borderów.
Ojcem został prowadzony przez znaną Annę Hermińską pies  Ultraviolet Urgent Call Blue Energizer
Z tego skojarzenia zostawiliśmy sobie suczkę.

szczenięta możesz zobaczyć TU

 


Filmy z Yodą możesz znaleźć na naszym kanale na Youtube!

 

 

 

 

RODOWÓD
 

LEGENDARY FRISCO BLACK Energizer
Champion Polski
Zwycięzca Klubu Polski i Rasy 2005
A1HD B, ED 0-0,
CEA NORMAL,
TNS CARRIER
CEA/PRA/KAT - free
Gonioscopie : Free
FRANKIE Akumulator [Cz]
Mistrz Czech w Pasieniu Owiec'2004
V-ce Mistrz Polski w Pasieniu Owiec'2004
II V-ce Mistrz Polski w Pasieniu Owiec'2005
Mistrz Polski w Pasieniu Owiec'2006
ZVOP,ZPOP1,ZPOP2,ZPOP3
Certyfikat Użytkowości


HD B
Liza's Border Dover Ch.Deu (Club+VDH)
Lucky Su [Cz]
CRAZY CZECHMATE [Cz] Ch.Pl
HD A
Knottsway Chico At Czechmate [Cz]
Ghostland Fortune Cookie At Mobella
Młodzieżowy Champion Polski
Champion Polski
A1

NNL HEART DESIRE
HD A, ED 0-0
CEA & CL DNA NORMAL
TNS DNA NORMAL
CEA/PRA/KAT FREE
Uk.Sh.Ch.
Miraje THE STORM LORD JW (Nico)
HD A, ED 0-0
CEA & CL DNA NORMAL TNS DNA NORMAL

Wizaland LOVES CASANOVA
Loracian BLACK VELVET
Ch.Pl., Rus., Pl.Jr.Ch.From Borders Home UNICORN IRIS
HD A, ED 0-0
CEA, CL & TNS DNA NORMAL

Uk.Sh.Ch.,Ch.LUX.,HOL.,VDH.,DU., Jr.Ch.Lux.,Du.,Europa Tonkory VALLEY OF THE STORM
HIGHLAND ROSE Of Emma’s Pride

 

2 lata

2 lata

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

1,5 roku

2 lata

2 lata

1,5 roku

1,5 roku

3 lata

3 lata

Yoda jako matka

Yoda jako matka

6 lat / 6 years old

6 lat / 6 years old
 
 
Magdalena Michalska
+48 792 737 176

Piotr Michalski
+48 792 246 076

Kontakt meilowy:
psiejstwo@gmail.com

KIELNO/koło Gdyni - POLAND